Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Kolejarze 2024

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 

PARAFIALNA PIELGRZYMKA KOLEJARZY 2024

„Uczestniczymy we wspólnocie kościoła”


Termin: 25-29.06.2024
Cena: 1295 zł/os


Ramowy program imprezy

25.06.22 (wtorek): Wyjazd z K – Koźla o 6:50 – parking przed Carrefour, 7.00 – Piasty, plac przed Parafią Ducha Św. Przejazd do Gostynia i nawiedzenie Bazyliki na Św. Górce. Następnie przejazd do Rydzyny i spacer po barokowym mieście oraz zwiedzanie  kościoła pw. Św. Stanisława. Przejazd do Zielonej Góry (zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz Muzeum  Ziemi Lubuskiej). Następnie przejazd na zakwaterowanie w okolicach Poznania. Obiadokolacja i nocleg.

26.06.24 (środa): Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie przepięknie położonego zamku w Kórniku. Następnie przejazd do centrum stolicy województwa Wielkopolskiego – Poznania. Zwiedzanie rozpoczynamy od jego najstarszej części czyli Ostrowa Tumskiego z Katedrą - miejscem pochówku pierwszych władców Polski. Następnie zwiedzanie Starego Miasta (z zewnątrz): spacer po rynku z renesansowym Ratuszem, Zamek Królewski, Kościół Farny, mury miejskie itd. Obiadokolacja i nocleg.

27.06.24 (czwartek): Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Lednickiego Pola, gdzie znajdują się Brama Ryba zwana Bramą Trzeciego Tysiąclecia oraz Dom Jana Pawła II. Następnie przejazd do Wenecji i zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej, czyli największego w Europie skansenu, który zgromadził unikatowe parowozy, drezyny oraz wagony towarowe i osobowe. Znajduje się tutaj także stacja Żnińskiej Kolei Wąskotorowej. Zwiedzanie Zamku Diabła. Następnie przejazd do Biskupina i zwiedzanie zrekonstruowanego, prehistorycznego grodu. Przejazd na zakwaterowanie w okolicach Konina lub Koła. Obiadokolacja i nocleg.

28.06.24 (piątek): Śniadanie. Przejazd do Włocławka i zwiedzanie Katedry pw. Wniebowzięcia NMP oraz zapory na Wiśle. Czas wolny na spacer po centrum miasta. Przejazd do Płocka i zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym, m.in. Stary Rynek z Ratuszem, Bazylika katedralna z 1144 roku, Zamek książęcy, Ulica Tumska. Następnie przejazd do Koła, krótkie zwiedzanie miasta: klasycystyczny ratusz, Kościół NNMP i klasztor bernardynów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

29.06.24 (sobota):  Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Kalisza. Czas na indywidualne zwiedzanie, spacer i obiad we własnym zakresie. Następnie przejazd do miejscowości Gidle, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej w Klasztorze Dominikanów oraz do wsi Aleksandrówka i zwiedzanie Sanktuarium Św. Anny w Klasztorze Dominikanek. Wyjazd w drogę powrotną do Kędzierzyna. Planowany przyjazd ok. 21.30

Uwaga: program pielgrzymki jest ramowy i kolejność zwiedzanych miejsc i obiektów może ulec zmianie.


Świadczenia ujęte w cenie:

  • przejazdy komfortowym autokarem (toaleta, video, barek, klimatyzacja)
  • 4 x noclegi w hotelach, pensjonatach lub ośr. wypoczynkowych  (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami i wc)
  • wyżywienie: 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja
  • ubezpieczenie NNW w Polsce, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • opieka pilota – przewodnika, przewodnicy miejscowi

Dodatkowo płatne w zależności od wyboru:

Muzeum Kolei Wąskotorowej + Ruiny Zamku Diabła Weneckiego 16-18 zł/os, Żnińska Kolej (Wenecja-Biskupin) 11-13 zł/os, Muzeum Ziemi Lubuskiej 10-20 zł/os, Zamek Kórnik 14-28 zł/os, Biskupin 20 zł/os, Bazylika Archikatedralna św. Apostołów Piotra i Pawła 6 zł/os, Poznań (Brama Poznania, Muzeum Archidiecezjalne) 28 zł/os.

Łącznie na  bilety wstępu należy przeznaczyć około 120 – 150 zł/os


Załączniki:

Aktualności

ENERGYLANDIA
 

 

 


47-220 Kędzierzyn-Koźle
Al. Jana Pawła II 17

tel.: +48 77 4811457
e-mail: marek@biuromarek.pl


Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA 

 

 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH